Zápasy:Oficiální stránky hokejbalového klubu NFC Sparta Kladno

1. kolo
HC Vlci Buštěhrad B v. NFC Sparta Kladno
6:1 (2:1,1:0,3:0)

Základní údaje:
Střely: 33:30 Vyloučení: 3:3 Přesilovky: 3:3 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Diváků: Rozhodčí: Švenkrt / Joch

4:9 (1:3,1:2,2:4)

Střely: 40:49 Vyloučení: 1:2 Přesilovky: 2:1 Využití: 0:1 Oslabení: 0:1 Diváků: Rozhodčí: Živný / Bartoš

Datum: 19.09.2009 - 10:00 Hřiště: Sítná 2006

Střely: 45:21 Vyloučení: 3:3 Přesilovky: 2:2 Využití: 1:0 Oslabení: 1:0 Diváků: Rozhodčí: Truksa / Bendl

8:3 (5:2,2:0,1:1)

Střely: 35:23 Vyloučení: 2:3 Přesilovky: 3:2 Využití: 1:0 Oslabení: 1:0 Diváků: Rozhodčí: Klíma / Bartoš

3:4 ss (0:1,3:1,0:1 - 0:1)

Střely: 35:31 Vyloučení: 2:2 Přesilovky: 1:1 Využití: 0:1 Oslabení: 0:0 Diváků: Rozhodčí: Joch O. / Macháček

3:7 (0:3,2:0,1:4)

Střely: 19:23 Vyloučení: 2:3 Přesilovky: 3:1 Využití: 1:1 Oslabení: 0:0 Diváků: Rozhodčí: Kužel / Sojka

NFC Sparta Kladno v. HBC Kozel Unhošť B

Střely: 19:24 Vyloučení: 9:10 Přesilovky: 5:6 Využití: 1:2 Oslabení: 0:0 Diváků: Rozhodčí: Švenkrt / Joch O.

1:16 (0:6,0:5,1:5)

Střely: 10:36 Vyloučení: 1:0 Přesilovky: 0:1 Využití: 0:1 Oslabení: 0:0 Diváků: Rozhodčí: Živný / Škodák

44:59 Martinovský Milan (Martinovský Michal, Kloček Miroslav) EQ

Sobotnímu debaklu se nevyhnuli hráči Rytířů Buštěhrad. Sedmičlená sestava se postavila Spartě Kladno, jenž plnou lavičkou také příliš neoplývala. Zásobou míčků, směřujících za záda gólmana Vondrušky, však ano. Zápas měl jednoznačný průběh a Sparta svého protivníka vůbec nešetřila, když nastřílela celkem 16 branek. Rytíři zaznamenali jediný čestný úspěch a připsali si další vysokou porážku.

9. kolo
NFC Sparta Kladno v. HBC Extrém Kladno
6:1 (2:1,3:0,1:0)

Střely: 54:30 Vyloučení: 1:2 Přesilovky: 2:1 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Diváků: Rozhodčí: Kužel / Kaiml

09:14 Škodák Josef (Rezek Josef, Schram Jiří) EQ

Poměrně jednoznačný průběh měl i zápas NFC Sparty Kladno s Extrémem. Sparta měla po celý zápas převahu, výhodu více hráčů na střídačce a Extrém držel naději na bodový zisk pouze v první třetině. Do vedení šla domácí Sparta, trefil se Milan Martinovský mladší. Nejlepší hráč Extrému, Škodák, dokázal v jednácté minutě srovnat, ale to bylo ze strany hostů vše. Sparta výsledek na svojí stranu naklonila ještě v první třetině Fišerem a ve druhém dějství třemi góly (Vondráček, Čermák, Kačer) odskočila do klidných vod zaručujících tři body. V poslední části přidal Martinovský mladší ještě jednu branku a stanovil skóre na 6:1 pro Spartu.

10. kolo
HBC Nové Strašecí B v. NFC Sparta Kladno
1:2 ss (0:0,1:1,0:0 - 0:1)

Střely: 20:21 Vyloučení: 4:7 Přesilovky: 5:3 Využití: 1:0 Oslabení: 0:0 Diváků: Rozhodčí: Švenkrt / Živný

22:21 Květoň Pavel PP
15:45 Martinovský Milan (Vondráček Petr) EQ
45:00 Martinovský Milan SS

V sobotu jela Sparta na horkou půdu do Nového Strašecí. Domácí, posíleni o hráče a brankáře áčka, byli jasnými favority. Jenže heroický výkon hostů byl příčinou neúspěchu domácího týmu. Brankáři Hurychovi dokázal tým Nového Strašecí vstřelit pouze jednu branku. Ve 24. minutě se prosadilv přesilovce Pavel Květoň. Na straně domácích se ale jednalo o branku vyrovnávací. Gólmana Šnobla totiž prostřelil poprvé a naposledy na začátku prostřední části Milan Martinovský mladší. Nové Strašecí mělo ke skórování dostatek příležitostí, jenže i několik nabídnutých minut početní ch výhod promrhalo. Jinak překvapivě vyrovnaný zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých za kratší konec tahal domácí tým. Strůjcem úspěchu byl brankář Hurych a Milan Martinovský starší, jenž rozhodl o bodu pro Spartu Kladno.

11. kolo
NFC Sparta Kladno v. Černá Hvězda Kladno
2:8 (1:2,1:2,0:4)

Střely: 32:62 Vyloučení: 6:3 Přesilovky: 2:5 Využití: 1:2 Oslabení: 0:1 Diváků: Rozhodčí: Kaiml / Sojka

44:35 Hausner Luboš (Hejcman Jan) PP

V neděli Spartu čekala Černá Hvězda. Favorit tentokráte nezaváhal a Sparta dokázala vzdorovat jen něco málo přes jednu třetinu. Po brankách Kačera a Pípala na straně jedné a Janatky s Pužmanem na straně druhé, byl v šestnácté minutě stav vyrovaný i přes výraznou územní převahu Černé Hvězdy. Poté ale hostující tým značně zlepšil koncovku a dalšími šesti góly definitivně nasměroval průběh zápasu svým směrem. Do té doby vynikající Hurych se musel sklonit před střelci Černé Hvězdy a z 62 střel kapituloval osmkrát. Černá Hvězda zaslouženě zvítězila a posunula se na průběžné druhé místo.

12. kolo
HBC Moribundus Kladno v. NFC Sparta Kladno
5:2 (1:1,1:1,3:0)

Střely: 39:31 Vyloučení: 1:2 Přesilovky: 2:1 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Diváků: Rozhodčí: Masopust / Zmeškal

23:38 Starý Martin (Beran Josef) EQ

První tříbodový zisk si připsal proti silnějšímu týmu i Moribundus. Konečně se začíná týmu kladenských fanoušků vyplácet pomoc hráčů ex-oblastního Narka a proti nepočetné Spartě byla na straně domácího týmu i výhoda více sil v závěru zápasu. Vyrovnaný průběh prvních dvou třetin zlomil Moribundus v poslední části, díky třem brankám krátce za sebou. Hanzala prostřelili Joch, Strnad a Miroslav Štěpánek a vedení 5:2 už domácí tým udržel. Sparta v závěru zápas již nijak nezdramatizovala a namísto tlaku poslední pětiminutovku odehrála téměř celou v oslabení.

13. kolo
NFC Sparta Kladno v. Amálka / Torpédo Hooligans B
8:4 (1:1,4:2,3:1)

Střely: 44:45 Vyloučení: 3:2 Přesilovky: 2:3 Využití: 0:0 Oslabení: 2:0 Diváků: Rozhodčí: Joch O. / Zmeškal

42:46 Stočes Luděk EQ

Souboj týmů ze středu tabulky, tak by se dal charakterizovat zápas mezi Spartou Kladno a Torpédem. Oboustraně otevřený duel, který dokázali hráči Sparty zlomit ve svůj prospěch ve druhé třetině, již vyhráli 4:2. O výsledek se oba týmy přetahovali v prostřední části, do níž vstupovali po brankách Zumra a M. Martinovského mladšího za stavu 1:1. Torpédo poslal znovu do vedení Fabinger, za Spartu dvěma trefami Milan Martinovský mladší a Michal Martinovský. Fabinger ve 25. minutě srovnal za Torpédo na 3:3, jenže Milan Martinovský mladší dokonal o tři minuty později hattrick a Houska přidal ještě jeden zářez. Ve třetí třetině Sparta přidala ještě dvě branky v oslabení (Fišer, Milan Martinovský starší) a v posledních pěti minutách výhru uhlídala. Na konečný 8:4 pro domácí tým upravili dvěma rychlými góly Čermák a na straně Torpéda Stočes.

14. kolo
HBC Notor Kladno v. NFC Sparta Kladno
1:7 (0:0,1:3,0:4)

Střely: 21:52 Vyloučení: 3:1 Přesilovky: 1:3 Využití: 1:2 Oslabení: 0:0 Diváků: Rozhodčí: Švenkrt / Škodák

38:54 Čermák Jiří (Houska Michal, Kačer Pavel) EQ

Jak je důležité míti v sestavě Martinovské ukazuj Sparta Kladno. Především Milan Martinovský mladší jako střelec a dvorní nahrávač Michal Martinovský řádí v posledních zápasech v obraně soupeřů jako černá ruka. Tentokráte jejich ofenzivní manévry odnesl Notor, když se tento klan podílel šesti ze sedmi branek ve Vaňourkově síti. Domácí Notor držel remízu první třetinu, na začátku druhé díky Kločkovi krátce vedl, jenže pak Sparta našla recept na obranný val Notoru, otočila, ve třetí části jasně dominovala a zápas dotáhla po výsledku 7:1 do tříbodového konce.

15. kolo
Beer Stars Hnidousy - Motyčín B v. NFC Sparta Kladno
6:3 (1:1,2:1,3:1)

Dlouho se trápil lídr okresu, Beer Stars „B“, se Spartou Kladno. Jakoby rychlá odpověď z osmé minuty na gól Janečka z hole Milana Martinovského staršího favorita zaskočila a střelci ztroskotávali na pozorném Hurychovi. Když stejný hráč Sparty vsítil vedoucí branku, zdálo se, že je našlápnuto k překvapení. Hnidousy ale zlepšili hru a především zpřesnili zakončení. Výsledkem byl obrat zápasu a po brankách Šorela, 2x Švejcara, J. Vrkoty a Janečka se domácí celek přiblížil tříbodovému zisku. Nic na tom nezměnil ani dokonaný hattrick Martinovského staršího chvilku před závěrečným hvizdem rozhodčího a Beer Stars vydřeli výhru 6:3.

16. kolo
NFC Sparta Kladno v. HC Vlci Buštěhrad B
0:9 (0:3,0:3,0:3)

Pořádně silná sestava nastoupila proti domácí Spartě ve vlčích dresech. Propojení áčka a béčka přineslo hostujícímu Buštěhradu jasnou výhru v poměru 9:0, na které se hráči podíleli shodně třemi góly v každé třetině. Vedení Vlků konečně dokázalo přivést do sestavy zpět brankáře Bílého, který byl základním kamenem loňského úspěchu nyní konkurenčních Rytířů. V tomto zápase si připsal za 16 zákroků vcelku snadnou nulu. Zato na druhé straně se Hurych musel pořádně otáčet, aby zamezil „populární“ desítce. Vždyť čelit útokům Vlků v této podobě by bylo problémem i pro týmy z vyšší soutěže. Nejvíce agilními střelci byli se třemi zásahy Borč a dvougólový Protiva. Na straně Sparty však nelze opomenout chybějící trojici Martinovských, která by jistě dala zápasu na domácí straně větší ofenzivní náboj.

17. kolo
NFC Sparta Kladno v. SK HBC Falcon Kročehlavy
6:4 (1:1,2:3,3:0)

Zápas Sparty s Falconem měl dramatickou zápletku. Falcon měl v úvodu lehkou převahu, avšak bez gólového efektu. Sparta spoléhala na brejky a občasnou střelbu. Skóre se poprvné měnilo těsně po druhé přesilovce domácích. Dvě vteřiny po návratu kročehlavského provinilce se prosadil pěknou střelou Michal Martinovský. Jenže pak úřadoval Falcon a Petr Vašák obrat popisuje:„Do konce první třetiny se nám přeci jen povedlo vyrovnat. Osamocený Majer před brankou sice trefil jen gólmana, ale do odraženého míčku plácl Vašák a byl z toho vingl. Na začátku druhé třetiny překvapil Vašák zpoza branky sparťanského gólmana a šli jsme do vedení.“
Sparta dokázala rychle kontrovat. Po závaru v útočné třetině se prosadil Milan Martinovský starší. Falcon ale dostal zpátky do vedení vystřeleným vinglem Majer a posléze ještě zvýšil po hezké akci Danda. Chyba Falconu při bránění ale znamenala snížení mladšího z Milanů Martinovských a návrat Sparty do zápasu.
Hvězda utkání, mladík Martinovský, měl lví podíl na konečné výhře Sparty. Dirigoval obrat zápasu, když na začátku třetí části využil brejk, potom spolunabíjel Pípalovi na přesilovkou trefu a nakonec sám zpečetil osud Falconu šestým průstřelem Drahoše. Vašák k nepovedenému závěru dodává: „Sparta se raduje z druhé výhry nad námi a my již máme na deváté místo náskok pouze dva bodíky. Příští týden nás čeká další tým z hranice play-off Moribundus, který se po příchodu několika posila z Narka hodně zvednu